„Cóż oddam Panu za wszystko co mi wyświadczył

Podniosę Kielich Zbawienia

i wezwę imienia Pana...”

 

          

          We wtorek 24 maja 2016 r. w samo południe - została odprawiona wyjątkowa Msza święta jubileuszowa. Ks. Krzysztof Krawczak, były proboszcz parafii w Cieksynie, pracujący aktualnie jako misjonarz w Kazachstańskiej diecezji ASTANA dziękował dobremu Bogu za 25 lat kapłaństwa.

 

           Ławki kościoła wypełniła najbliższa rodzina ks. Krzysztofa, przyjaciele z poprzednich parafii oraz wierni, którzy chcieli złożyć Bogu swoje dziękczynienie za jego posługę w tutejszej wspólnocie parafialnej.

           Dostojny Jubilat sprawował Eucharystię we wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nie ukrywając ogromnego wzruszenia i łez – podziękował najpierw Najświętszej Maryi Pannie za minione lata kapłaństwa, parafie i ludzi, których spotkał na swojej drodze życia. W homilii opowiedział także o niełatwej pracy misyjnej w dalekim Kazachstanie i warunkach w jakich przyszło mu obecnie pracować. Poprosił zgromadzonych o modlitwę i pamięć o wysiedlonych rodakach, którzy chcieliby wrócić tutaj, do upragnionej Ojczyzny. Podziękował za zaproszenie, wspólną modlitwę, hojne serca i okazaną spontaniczną pomoc w przylocie do Polski.

           Po zakończeniu Mszy świętej ks. Krzysztof odebrał serdeczne życzenia. W imieniu wszystkich parafian złożył je sam gospodarz - ks. Proboszcz Ryszard Kolczyński. Głos zabrała również pani Dyrektor ze Szkoły im. JPII w Dębinkach oraz najbliżsi przyjaciele, którzy przed laty zawiązali tzw. MARGARETKĘ i do końca życia wzięli w swoją modlitewną opiekę osobę ks. Krzysztofa i jego posługiwanie. Wszyscy zgromadzeni zaśpiewali Jubilatowi „Życzymy, życzymy…” i gromkimi brawami wyrazili mu swą wdzięczność.

           Gdy Liturgia dobiegła końca - wszyscy zgromadzeni przeszli do pobliskiej remizy strażackiej, gdzie przygotowany był okolicznościowy poczęstunek. Biesiadnicy delektowali się wyśmienitą grochówką oraz różnorodnymi ciastami upieczonymi (ze szczyptą serca) i ofiarowanymi przez miejscowe gospodynie. Ks. Krzysztof otrzymał także potężny jubileuszowy tort, ze specjalną dedykacją na rocznicę kapłaństwa.

           Patrząc na trudną sytuację misyjną w Kazachstanie, na te kilkanaście osób tworzących wspólnotę parafialną [w miasteczku EKIBASTUZ], wśród której obecnie ks. Krzysztof pracuje - z tym większą wdzięcznością dziękował Bogu za tak wielu życzliwych ludzi, wśród których przez te 25 lat kapłaństwa - dane mu było posługiwać.

                                                                                                           x.T

Galeria