Wieczorem 22 XII 2015 r. odprawiona została uroczysta Msza święta. w intencji wszystkich grup modlitewnych działających przy parafii św. Rocha w Cieksynie.

Zgromadziło się ponad 50 osób przynależących do: scholki, ministrantów, lektorów, młodzieży przygotowującej się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, asysty procesyjnej, kół Żywego Różańca i pracowników kościelnych.

Ojciec parafii - ks. Ryszard Kolczyński w słowie skierowanym do uczestników Eucharystii podkreślił naszą obecność w miejscowym Betlehem – „ Domu Chleba”. Zachęcił, aby każdy z nas był dobry jak chleb, którym można dzielić się z potrzebującymi.

 

Wskazał również na biały i kruchy opłatek, który symbolicznie umieszczony był w szopce bożonarodzeniowej, a którym po Mszy świętej mieli się przełamać zgromadzeni.


Jako proboszcz parafii wyraził wdzięczność wszystkim, którzy angażują się w poszczególnych grupach i w różnoraki sposób pomagają w akcjach parafialnych. Ze szczególną mocą podkreślił, że każdy od najmłodszych po najstarszych jest w kościele zawsze mile widziany "Nie ma ludzi niepotrzebnych".

Po zakończonej liturgii wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem, na „50 głosów równych” odśpiewaliśmy skoczne kolędy i każdy z uczestników otrzymał słodki upominek od św. Mikołaja Biskupa.

Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu zawierzyliśmy Matce Najświętszej wszystkie grupy działające przy parafii, księży którzy się nami opiekują i zbliżające się święta Bożego Narodzenia,do których odliczamy  już tylko godziny.

Śnieżynka

 Patrz:   GALERIA  ZDJĘĆ