Trzej Mędrcy ze Wschodu - Korona dla KRÓLA!!

 

            W Uroczystość Objawienia Pańskiego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą koronę dla Trzech Mędrców. Aż 28 uczestników wykonało koronę w dowolnym stylu i z różnych materiałów.

Przed ołtarzem zgromadziły się wszystkie dzieci uczestniczące we Mszy świętej, a następnie autorzy prac - zakładając korony na głowę -zaprezentowali swoje dzieła.   

 

Wyjaśniliśmy także, w jaki sposób każdy z nas powinien naznaczyć kredą drzwi naszych domów i mieszkań. Najpierw ze zgromadzonymi dziećmi zastanawialiśmy się wspólnie, co każdy z nas mógłby ofiarować Dzieciątku Jezus w podarunku. Następnie omówiliśmy dary, które Kacper, Melchior i Baltazar ofiarowali Nowonarodzonemu Jezusowi.  

 


Największe emocje wzbudziło rozstrzygnięcie konkursu i losowanie trzech najciekawszych koron, których właściciele zostali nagrodzeni królikami z tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej. Troje wylosowanych szczęściarzy
(ku radości i uciesze swoich rodziców) otrzymało po zakończeniu Eucharystii prawie 5 kilogramowego futrzaka. 

 

Zarówno zwycięzcy, którzy zajęli miejsca na podium - i wygrali króliki - jak i pozostali uczestnicy świątecznego konkursu otrzymali słodkie upominki

 

 Paolo.