85. rocznica objawienia Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku – 22 lutego 2016r.


22 lutego 1931 r., Pan Jezus polecił Siostrze Faustynie namalowanie obrazu
z podpisem: "Jezu, ufam Tobie". W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia 22 lutego 2016 r. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przy pl. Stary Rynek 14/18 odbędą się uroczystości związane z obchodami 85.rocznicy pierwszego objawienia Pana Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej.

22 lutego br. w Sanktuarium Msze św. będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00, 12:00 i 15:30. O godzinie 15:00 będzie miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o godz.21:00.
Przez cały dzień będzie można oglądać instalację artystyczną pt. „Miłość Boża kwiatem – a miłosierdzie owocem. 85.rocznica objawień Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku”. Motywem głównym wystawy jest „Litania do Miłosierdzia Bożego” według Siostry Faustyny. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających Sanktuarium w dniach 20 - 23 lutego br.
Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów, główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Mostowej 2 w Płocku.
Uroczysta Msza św. w płockiej katedrze rozpocznie się o godzinie 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie abp Henryk Hoser SAC, biskup warszawsko-praski, w koncelebrze z bp. Piotrem Liberą, ordynariuszem diecezji płockiej.
O godzinie 19:00 również w katedrze zabrzmi Pop - oratorium „Miłosierdzie Boże” oparte na tekstach św. Siostry Faustyny z muzyką Zbigniewa Małkowicza w wykonaniu zespołu „Lumen”.
Na obchody objawień przybywają nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także wszyscy czciciele Miłosierdzia Bożego, którzy mimo zimowej aury przyjeżdżają na te uroczystości z wielu miejscowości w Polsce oraz z zagranicy.