MŁODZIEŻ DIECEZJI PŁOCKIEJ I ŚDM NA PALMOWEJ

W sobotę, dn. 19 marca 2016r 16-osobową grupą wyjechaliśmy do Orlen Areny w Płocku na 31. obchody Niedzieli Palmowej, aby jeszcze mocniej przygotować się duchowo do uroczystości nadchodzącego Wielkiego Tygodnia oraz Światowych Dni Młodzieży. 

 

Ok. godz 18 po zakwaterowaniu uczestniczyliśmy już w tańcach lednickich. Poznawaliśmy się i integrowaliśmy z młodzieżą z różnych stron diecezji płockiej. Następnie wszyscy w ciszy i skupieniu maszerowaliśmy dokoła areny, aby ostatecznie przejść przez Bramę Miłosierdzia. Po powrocie na płytę areny adorowaliśmy Najświętszy Sakrament i trwaliśmy w modlitwie z biskupem Piotrem Liberą. Późnym wieczorem wszyscy chętni, którzy nie mogli zasnąć mieli możliwość uczestniczyć w projekcji filmu fabularnego pt.: „Franciszek”. Tym miłym akcentem zakończyliśmy pierwszy dzień  pobytu w Płocku. Następnego dnia, wczesnym rankiem odbyła się jutrznia. O 9:00 rozpoczęło się spotkanie panelowe, na którym dowiedzieliśmy się szczegółów związanych z wyjazdem do Krakowa i drugą edycją akcji „Napełnij Dzban”, która odbędzie się we wszystkich parafiach diecezji 24 kwietnia.  Przedstawione zostały także efekty pracy z poprzedniej edycji „Dzbanu” oraz zwycięski film przygotowany przez dekanat żuromiński. Spotkała nas również niespodzianka od księdza biskupa z okazji urodzin. Po wspólnym odśpiewaniu biskupowi „Sto lat”, każdy mógł skosztować urodzinowego tortu. Na obiad otrzymaliśmy ciepły posiłek. Zatańczyliśmy po raz ostatni belgijkę i wyszliśmy do pobliskiej świątyni na uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył ksiądz biskup.

Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą palmę. Wygrała parafia św. Michała Archanioła z Płońska. O 17:15 nasz autokar odjechał spod Orlen Areny. Dziękujemy naszym duszpasterzom za to, że umożliwili nam wyjazd na tak ciekawe wydarzenie.

 

Aneta, Kamila, Natalia