Szkolenie, przygotowania

i II odsłona Akcji ”Napełnij Dzban”

          W niedzielę 17 kwietnia w Nasielsku odbyło się szkolenie dla parafialnych ekip ŚDM przed akcją „Napełnij Dzban II”. Dostaliśmy wszystkie materiały i wskazówki potrzebne do przeprowadzenia zbiórki.

      Po oficjalnym spotkaniu wolontariuszy z dekanatu nasielskiego ks. wikariusz zabrał naszą gromadkę z Cieksyna do pizzerii, gdzie ustaliliśmy wszystkie szczegóły dotyczące tej akcji w parafii Cieksyn. Degustując niezdrowe kawałki pizzy -stworzyliśmy wspólnie grafik pracy na kolejną niedzielę, jak również wyznaczyliśmy osoby odpowiedzialne za konkretne przygotowania i dyżury.

 

          W sobotę 23 kwietnia spotkaliśmy się w naszej nowej salce parafialnej – wyremontowanej staraniem ks. Proboszcza, gdzie przygotowaliśmy wszystkie pomoce potrzebne do przeprowadzenia akcji. Część z nas malowała plakaty, pompowała i ozdabiała balony, jeszcze inni wraz z ks. Tomkiem dekorowali kościół i teren wokół świątyni tak, by każdy z idących na niedzielną Eucharystię na pierwszy rzut oka wiedział, że ŚDM ma w tym dniu coś ważnego do przekazania.

          W niedzielę od samego rana z energią ruszyliśmy do dzieła. Każdy z delikatnym stresem zajął swoje miejsce i ze skupieniem na twarzy dzielił się z wiernymi wiedzą na temat wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wszyscy słuchali naszych słów z ogromnym zainteresowaniem, a wychodząc z kościoła bardzo chętnie wrzucali przysłowiowy „grosz” do naszych puszek-dzbanków. Najmłodsi uczestnicy liturgii otrzymywali pamiątkowe balony, a dorośli specjalne karneciki z modlitwą w intencji ŚDM. Dzięki hojności naszych parafian udało się zebrać dokładnie 1147 zł., i tym samym wyprzedzić w tej zbiórce wiele innych parafii (często większych od Cieksyna) - za co składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

          Jesteśmy bardzo wdzięczni za zainteresowanie wszystkim, co robimy na rzecz lipcowych ŚDM. Obiecujemy również, że kiedy skończą się te wyjątkowe wydarzenia dla Polski i dla każdego z nas nie znikniemy! Będziemy dalej wielbić Boga - nie tylko modlitwą, śpiewem i czytaniem w świątyni, ale także różnymi działaniami podejmowanymi na rzecz Kościoła i naszej parafii.

Galeria                                                                                    Marta