„Jezus powiedział do swoich uczniów:

PÓJDŹCIE WY SAMI OSOBNO NA MIEJSCE PUSTYNNE

I WYPOCZNIJCIE NIECO!”

 

W ostatnią sobotę, przed zakończeniem roku szkolnego,  młodzież działająca w grupach parafialnych przy kościele w Cieksynie (ministranci, schola, osoby wyjeżdżające na ŚDM) wzięła udział w spływie kajakowym.

Dwugodzinna trasa prowadziła przez urokliwe meandry Wkry od Borkowa do Śniadówka.

Czytaj więcej...

„POZWÓLCIE DZIECIOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE

- NIE PRZESZKADZAJCIE IM… ”

 

        Od października uczniowie klas III szkół podstawowych z terenu naszej parafii sumiennie przygotowywali się do jednego z ważniejszych wydarzeń w swoim życiu, jakim było przyjęcie Jezusa w Komunii świętej. W ramach przygotowań dzieci uczęszczały: na różaniec, roraty adwentowe, modliły się na drodze krzyżowej w wielkim poście. Uczyły się również katechizmu oraz pacierza i sukcesywnie zdawały ten materiał - w kilku turach - na zajęciach katechezy w szkole.

Czytaj więcej...

      Po pierwszych słonecznych dniach kwietnia w wielu miejscach Polski rozpoczęto rowerowe wycieczki. Również ministranci i młodzież naszej parafii, wraz ze swymi opiekunami przygotowali swoje jednoślady do nowego sezonu.

      Zanim wyjechaliśmy w trasę, szybkiego przeglądu technicznego (a zwłaszcza sprawdzenia ciśnienia w kołach) dokonał osobiście Proboszcz ks. Ryszard Kolczyński.

 

Czytaj więcej...

„VIVA CRISTO REY!”-

„Niech żyje Chrystus Król!”

 

             W sobotni poranek 23 kwietnia - wyruszyliśmy wraz z młodzieżą parafii św. Katarzyny w Nasielsku  do Czerwińska na I Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza. Patronem spotkania był bł. Jose Sanchez del Rio-młody Meksykanin, który nauczył się ministrantury i codziennie służył do Mszy świętej. Chłopiec kochał Chrystusa aż po męczeństwo.

         W pielgrzymce wzięli udział wszyscy, którzy swoją obecnością sprawiają, że liturgia staje się piękniejsza tzn: ministranci, schole parafialne, lektorzy, jak również młodzież zaangażowana w życie swoich wspólnot. Wszyscy uczestnicy zebrali się w „plenerze” obok Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, aby uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Mirosława Milewskiego i wielu księży, którzy przywieźli autokarami swoich podopiecznych.

Czytaj więcej...

NOWI MINISTRANCI

w parafii św. Rocha w CIEKSYNIE

wprowadzeni do LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 2016 roku

 

Czytaj więcej...