Po pierwszych słonecznych dniach kwietnia w wielu miejscach Polski rozpoczęto rowerowe wycieczki. Również ministranci i młodzież naszej parafii, wraz ze swymi opiekunami przygotowali swoje jednoślady do nowego sezonu.

      Zanim wyjechaliśmy w trasę, szybkiego przeglądu technicznego (a zwłaszcza sprawdzenia ciśnienia w kołach) dokonał osobiście Proboszcz ks. Ryszard Kolczyński.

 

 

      Prawie 30 – stu uczestników rajdu nie przestraszył siąpiący deszcz i zimny wiatr. Wszyscy włożyli specjalne odblaskowe kamizelki i wyruszyli w 13 km trasę wiodącą przez: Nowosiółki, Tomaszewo, Zakobiel, Gawłówek i Andzin.

      W połowie trasy (na terenie gospodarstwa państwa Sobczyńskich w Zakobieli) odbyło się ognisko, pieczenie kiełbasek, zawody sportowe, konkurencje sprawnościowe i przeciąganie liny. Wiele emocji wzbudził również mecz piłki nożnej.

      Po wspólnej modlitwie i podziękowaniu gospodarzom, uczestnicy rajdu wyruszyli swoimi jednośladami w drogę powrotną do Cieksyna.

      Spartańskie warunki, zmieniająca się pogoda, grząski piach, przeprawa przez rzekę Turkę, chłód pierwszych dni wiosny - nie zniechęciły rajdowców, ale „nakręciły” pozytywnie do kolejnych wspólnych wypadów w teren.

                       Ala

Galeria