Przygotowując się do historycznych wydarzeń: PEREGRYNACJI CUDOWNEGO OBRAZU PANI JASNOGÓRSKIEJ w parafii CIEKSYN i do ŚWIATOWYCH  DNI  MŁODZIEŻY, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku - ZAPRASZAMY - uczniów ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 w Cieksynie i młodzieńców chcących służyć Bogu i ludziom przy ołtarzu - do powiększenia działającej w naszej parafii grupy ministrantów.

*   Przyjmujemy chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż !!!

 

 Jak działamy i co planujemy?

 

- w każdą niedzielę i uroczystości pełnimy służbę liturgiczną w naszym kościele podczas nabożeństw! 

- spotkania ministrantów odbywają się w każdą sobotę od godz. 11.00   (próba w kościele, a po niej mecz!)

-  kandydaci, będą przygotowywać się przez kilka miesięcy do przyjęcia ”święceń ministranckich”;

- oprócz meczy na boisku lub w hali sportowej ZSz nr 3 przewidziane są także: rajdy rowerowe do sąsiednich parafii (wraz z zawodami sportowymi, ogniskiem i pieczeniem kiełbasek), spływy kajakowe połączone z Mszą świętą na kajakach, wyjazdy do kina i Aquaparku. Kolejne wyjazdy do parku linowego w Pomiechówku, a zimą – wyjazdy na tamtejsze lodowisko!

- weźmiemy udział w Turnieju Dekanalnym Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz będziemy zbierać pieniążki na zakup strojów piłkarskich dla reprezentacji ministrantów;

- zorganizujemy także kilka wyjazdów do płockiej Stanisławówki na ”WIECZÓR CHWAŁY”, a najstarsi ministranci wezmą udział w wyjeździe na lipcowe ŚDM w Krakowie.

 

Lista ministrantów nie jest zamknięta!

Wręcz przeciwnie - ciągle zapisują się nowi kandydaci!

 

PRZYJDŹ CHOCIAŻ NA KILKA SPOTKAŃ !!

 

PRZEKONAJ SIĘ OSOBIŚCIE –

JAK TO JEST SŁUŻYĆ BOGU ORAZ LUDZIOM W KOŚCIELE

I MIEĆ SWOJĄ PASJĘ…