Przed klasowymi wigiliami, strojeniem dekoracji bożonarodzeniowych oraz choinek w naszych domach, wraz z ks. Tomaszem  i opiekunami zorganizowaliśmy w kościele wspólne spotkanie dla ministrantów i scholki parafialnej.

Do tej pory Liturgiczna Służba Ołtarza miała swoje zbiórki formacyjne połączone z meczem na boiskach przy ZS nr 3 w Cieksynie. Teraz jednak rozpoczęliśmy starania o kryty obiekt sportowy.

Po zakończeniu spotkania formacyjnego i ćwiczeń liturgicznych w kościele (zarówno dla chłopców jak i dziewcząt), wsiedliśmy w auta i wyruszyliśmy do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dębinkach.

W tamtejszej placówce - dzięki życzliwości Pani Dyrektor - mogliśmy przeprowadzić liczne konkurencje i rywalizacje sportowe, w które młodzież angażowała wszystkie siły.

W myśl słów świętego Patrona, że: „Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości…” staramy się nie tylko wzmacniać naszą wiarę, ale i kondycję fizyczną. Przez sport chcemy także, jeszcze bardziej zintegrować grupę młodzieży, która od początku tego roku szkolnego zawiązała się w parafii Cieksyn i wybiera się w lipcu 2016 roku do Krakowa na ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. 

Wyjazd do Dębinek zakończył się meczem piłki nożnej w drużynach mieszanych i wspólnym pamiątkowym zdjęciem z tego wydarzenia.

Wkrótce czeka nas UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA, którą - we wtorek 22 grudnia br. o godz. 17.30 - księża będą sprawować w intencji: Ministrantów, Scholi, ŚDM i innych grup działających przy naszej parafii.

           Z niecierpliwością wyczekujemy też na kolejny wyjazd (świąteczny) do Pomiechówka na tamtejsze lodowisko. Mamy także nadzieję na zimową (śnieżną) aurę i kulig z prawdziwego zdarzenia - z zaprzęgiem konnym - zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

                                                                  Paolo