”JA RÓWNIEŻ LUBIŁEM SPORT, NARCIARSTWO…” św. Jan Paweł II

 

W dniu 5 czerwca 2014 roku papież Jan Paweł II spotkał się z młodzieżą w hali krytego lodowiska miasta Berno. Nasz święty rodak w swoim przemówieniu do młodych skierował wówczas takie słowa: „Ja również - tak jak wy dzisiaj - miałem kiedyś 20 lat. Lubiłem sport, narciarstwo, teatr.Studiowałem i pracowałem. Miałem pragnienia i troski. To właśnie wtedy, przed tak wielu już laty, kiedy wojna, a następnie reżim totalitarny wyniszczały moją Ojczyznę, chciałem nadać mojemu życiu sens i tego sensu życia szukałem. Odkryłem go, idąc za Jezusem”.

 

W pierwszą niedzielę 2016 roku – po zakończeniu Mszy świętych, grupa 30 osób: ze scholki, ministrantów, lektorów i osób należących do parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży wraz z ks. Tomkiem i opiekunami wybrała się kilkoma autami do Legionowa na tamtejsze lodowisko. Mimo siarczystego mrozu i ostrego arktycznego wiatru oraz uzasadnionych obaw o zdrowie uczestników wyjazdu - nie zrezygnowaliśmy z wejścia na taflę. Tym bardziej, że dla kilku śmiałków była to pierwsza w ich życiu przygoda z łyżwami na nogach.

 

Po zakupieniu biletów i dopasowaniu odpowiedniego sprzętu - z drżeniem serca - trzeba było postawić pierwsze kroki na zamarzniętej powierzchni. Każdy jeździł jak potrafił: niektórzy częściej wywracali się na lodzie niż mknęli przed siebie, ale z czasem było coraz lepiej. Starsi pomagali młodszym, a zwłaszcza tym, którzy dopiero uczyli się jeździć na łyżwach.


Po godzinnym szaleństwie trzeba było kończyć zabawę. Oddaliśmy sprzęt i udaliśmy się w stronę aut, gdzie czekała nas jeszcze słodka niespodzianka.

Dzięki Bogu nikt z uczestników się nie połamał i nie przeziębił.
 Wielu z nas - po rocznej przerwie - przypomniało sobie ponownie jak jeździ się na lodowisku. A niektórzy „złapali bakcyla” i właśnie od tego wspólnego wyjazdu rozpoczęli swoją przygodę z łyżwiarstwem. Tak zrelaksowani i odprężeni, nabraliśmy nowych sił, aby z wigorem powrócić do szkoły po tak długiej świątecznej przerwie.

Śnieżynka