OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 LIPCA 2017 ROKU

 1. Dzisiaj przeżywamy 17 tydzień okresu zwykłego. Ewangelia przypomina nam prawdę o tym, że nie ma na świecie cenniejszej rzeczy od przynależności do królestwa Bożego. Bycie dzieckiem Bożym to źródło prawdziwej godności człowieka
 2. Wyjazd Pielgrzymów do Lichenia jest w poniedziałek tj 31.07. o godzinie 5:50 z przed Kościoła.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. To miesiąc wielkich rocznic narodowych, świąt maryjnych. Jak co roku episkopat Polski zwraca się z apelem o trzeźwość. Uszanujmy głos hierarchów kościoła i zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek odwiedziny u starszych i chorych z komunią świętą od godziny 900. Po południu o godzinie 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu możliwość spowiedzi pierwszo piątkowej. W sobotę będziemy się modlić i prosić o wstawiennictwo Niepokalane Serce NMP. W niedzielę na Mszy św. o 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i procesja wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatkami.
 5. Chętnych do udziału w pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę zapraszam po odbiór kart uczestnictwa.
 6. Jak co roku zachęcamy do duchowego pielgrzymowania z naszymi pątnikami. Można zapisać się na duchową pielgrzymkę, otrzymać materiały pielgrzymkowe.
 7. Podobnie jak w zeszłym roku w dniach od 6 do 15 sierpnia o godzinie 2100 będą odbywać się w naszym kościele apele maryjne w łączności z naszymi pielgrzymami, zapraszam serdecznie na tę formę modlitwy.
 8. Mam nadzieję, że przed uroczystością odpustową św. Rocha, która w tym roku wypada 20 sierpnia uda nam się pomalować ogrodzenie kościelne i uporządkować teren wokół kościoła.
 9. W najbliższym tygodniu powinniśmy zakończyć prace przy wymianie dachu na budynku parafialnym tzw. Betanii.
 10. W zeszłą niedzielę podczas poświęcenia pojazdów zebraliśmy 2822 zł. Pieniądze w całości zostaną przekazane na cele misyjne. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcje składam serdeczne Bóg zapłać.
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  • Marcin Śliwiński zam. Czajki 12/1 i Sandra Fafińska zam. Nowe Pieścirogi ul. Srebrna 22 zap. 2,
  • Ziółkowska Wioletta zam. Zaborze 92 i Kurpiewski Piotr Zaborze 32/a zap. 2.