Ostatni dzień roku szkolnego 2015/2016

spędzony w świecie nauki

 

W dniu Ojca - 23 czerwca 2016 r. - grupa 35 osób wyjechała z Cieksyna do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Przez kilka godzin z zafascynowaniem zwiedzaliśmy: eksponaty, pracownie, prezentacje multimedialne i różne ekspozycje, które często zapierały nam dech w piersiach.

Widzieliśmy dziesiątki doświadczeń i eksperymentów wykonywanych własnoręcznie przez najmłodszych. Podejrzliwie obserwowaliśmy roboty, które odpowiadały na nasze pytania, poruszały się – a nawet malowały autoportret osoby siedzącej na wprost gadającej maszyny. Przy niektórych ekspozycjach czuwali wolontariusze pracujący w Centrum Nauki Kopernik i wyjaśniali zawiłe tajemnice poszczególnych pracowni i eksponatów.

Aby pokrzepić nasze siły witalne wyczerpane bieganiem pomiędzy wystawami naukowymi – wybraliśmy się do Mc Donalda, aby zjeść posiłek, bez którego wyjazd dzieci nie byłby do końca udany…     ;o)

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Jachrance i prawie 2 godziny szaleństwa w tamtejszym Aquaparku. Tam także - dzieci, młodzież i towarzyszący im opiekunowie - skorzystali ze wszystkich możliwych atrakcji obiektu.

W taki właśnie sposób podsumowaliśmy kończący się rok szkolny, aby następnego dnia rano udać się do parafialnego kościoła na Mszę świętą dziękczynną, a później do Zespołu Szkół nr 3 w Cieksynie - by z rąk Dyrekcji i Wychowawców klas otrzymać zasłużone nagrody, książki i świadectwa szkolne.

    x. T

Galeria