TRYSKAJĄCE ZDROJE W STUDNI

 

 

W sobotę (23 lipca 2016r.) w Płocku miały miejsce wydarzenia centralne związane ze Światowymi Dniami Młodzieży w diecezji. Przed Katedrą odprawiona zastała uroczysta Msza święta z udziałem zagranicznej młodzieży i ich księży Biskupów z Armenii, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Wenezueli i Peru – każdy, kto brał w nich udział był zaskoczony klimatem modlitwy, rozmodlenia, śpiewami, tańcem i entuzjazmem wiary ludzi młodych, którzy wybrali właśnie diecezję płocką i zechcieli poznać nasze Mazowsze.

Nie mogło zabraknąć tam również nas – młodzieży, która wyjeżdża na ŚDM z parafii Cieksyn.

 

W Płocku specjalnie dla zagranicznych pielgrzymów przygotowano wydarzenia nawiązujące do dziejów Polski oraz historii samego miasta, a na motyw przewodni wybrano 1050 rocznicę Chrztu Polski. W najstarszej części Płocka, czyli na Wzgórzu Tumskim z katedrą powstała strefa historyczna. Obejrzeliśmy prezentowaną tam inscenizację "Chrzest Mieszka I”, pomodliliśmy się przy obrazie Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium i zwiedziliśmy płockie ZOO.
W godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w koncercie Sound&Grace, w prezentacjach narodowych uczestników ŚDM oraz w koncercie chóru VOX SINGERS.

 

Tak umocnieni  w wierze i pełni entuzjazmu już w poniedziałek wyruszymy w stronę Krakowa.

:-)

Galeria