W sobotę 17 października2015 r. w Nasielsku - w siedzibie dekanalnego Duszpasterza Młodzieży ks. Grzegorza Walczaka -odbyło się szkolnie dla młodzieży z całego tutejszego dekanatu. W tym specjalnym spotkaniu, – na które przyjechał osobiście sam „szef STUDNI JAKUBOWEJ w Płocku” ks. Rafał Grzelczyk - brała udział również młodzież z naszej parafii.

Kolejny już raz niezbędny okazał się nasz „cieksyński BUS terenowy”, który wzbogacony o specjalne reklamy ”ŚDM Kraków 2016” wzbudził spore zainteresowanie uczestników spotkania. 

Szkolenie polegało na przygotowaniu młodych ludzi do zorganizowanej i jakże poważnej akcji „Napełnij dzban”, która miała się odbyć w niedzielę 25 października br. we wszystkich parafiach diecezji płockiej. Jej celem było także zwiększenie liczby wolontariuszy i osób zaangażowanych przy Parafialnych Biurach ŚDM działających w naszych wspólnotach.

Pod koniec spotkania szkoleniowego otrzymaliśmy konkretne instrukcje do działania, prezentację, komentarze, modlitwy, ulotki, plakaty, koszulki ŚDM, puszki do zbierania datków – no i oczywiście specjalne błogosławieństwo od naszych charyzmatycznych księży, na pierwszą tak poważną i samodzielną MŁODZIEŻOWĄ AKCJĘ.

                                  Klementynka