XXII Niedziela Zwykła - 30 sierpnia 2020 r.

1.      Przeżywamy dziś 22. niedzielę okresu zwykłego. Ewangelia przypomina nam prawdę, że prawdziwy uczeń Chrystusa powinien pamiętać, że na drodze wiary spotykamy często wiele trudności, które mogą wzmocnić naszą bliskość z Chrystusem. 

2.   Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek i piątek od godziny 1630- 1730

3.   W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc wrzesień. We wtorek o godzinie 900 zapraszam dzieci i młodzież i rodziców na Mszę świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny.

4.   W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Wizyta u starszych i chorych od godziny 900.

5.   Najbliższa niedziela 6 września to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszam szczególnie asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatkami.

6.   Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych dla klas 4 odbędzie się 19 września o godzinie 1000 - grupa dzieci ze szkoły w Cieksynie i o 1130 dla dzieci z naszej parafii uczęszczających do innych szkół. Będą to małe grupy, na Mszę świętą zapraszamy oprócz dzieci rodziców i chrzestnych.

7.   Pamiętajmy, aby zadbać o to, by dzieci na początku roku szkolnego przystąpiły do sakramentu pojednania i w stanie łaski uświęcającej rozpoczęły naukę w nowym roku szkolnym.  

8.   Tak jak co roku od pierwszej niedzieli września będziemy mogli zapisywać dzieci klas 3 do pierwszej Komunii Świętej.