Tydzień św. Krzysztofa

W dniach 18-25 lipca 2021 będzie obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

W niedzielę z okazji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie wszystkich pojazdów – samochodów, motocykli i rowerów, oraz rozdanie pamiątkowych upominków z modlitwą kierowcy, dla dzieci będą przygotowane niespodzianki by bezpiecznie czuły się na drodze. 

Za gadżety dla dzieci dziękujemy Panu Tomaszowi Kominkowi - Dyrektorowi Delegatury w Płocku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Dobrowolne ofiary składane z okazji błogosławieństwa przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy.