Ogólnopolski Zjazd Orszaku Trzech Króli

7 marca 2020 r. w Domu Arcybiskupów Warszawskich i w pałacu prezydenckim odbył się coroczny Ogólnopolski Zjazd Orszaku Trzech Króli.

FOTORELACJA ZE ZJAZDU

VIDEO Z PAŁACU PREZYDENCKIEGO

 

Ponad 200 osób - lokalnych społeczników organizujących Orszak w swoich miejscowościach, miało okazję podsumować to piękne oraz integrujące wydarzenie. Organizatorzy z Polski poznali pracowników Fundacji Orszak Trzech Króli, otrzymali dyplomy dla swoich miejscowości, spotkali się z Kazimierzem Kardynałem Nyczem, zjedli wspólnie obiad i wymienili cennym doświadczeniem. Uwieńczeniem dnia było niezwykłe spotkanie w Pałacu Prezydenckim - Gala Orszaku Trzech Króli.

Para Prezydencka - Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką, panią Agatą Kornhauser - Dudą zaprosili do siebie pracowników Fundacji, Partnerów Orszaku Trzech Króli 2020 r. oraz lokalnych społeczników z całego kraju, którzy w swoich miejscowościach organizują Orszak. Był to czas przepełniony wyrazami uznania i wdzięczności za dzieło Orszaku, które każdego roku jednoczy miliony osób wokół idei wspólnego świętowania i tradycyjnego kolędowania.

Ważną i podniosłą częścią spotkania było podziękowanie Jolancie Stachacz za wieloletnią pracę jako koordynatorki Orszaku w Polsce. Jej zaangażowanie, otwartość, doświadczenie i kompetencje służyły organizatorom wiele lat - w tym roku po raz ostatni. Wyrazom wdzięczności nie było końca!

Co roku Orszak Trzech Króli jednoczy ludzi w Polsce i zagranicą w dzień Objawienia Pańskiego, który świętujemy 6 stycznia. Całą akcję zapoczątkowali nauczyciele, uczniowie i rodzice Szkoły „Żagle”, którzy w 2005 r. wystawili jasełka bożonarodzeniowe z okazji Święta Trzech Króli, by w 2009 r. wyjść na ulice miast i miasteczek. Dzisiaj Orszak łączy prawie 900 miejscowości w całej Polsce i ponad 20 miast zagranicą i na stałe wpisał się w polską tradycję.

 

W naszej parafii Orszak organizowany jest od 3 lat, dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów:

- Parafia Rzymskokatolicka św. Rocha

- Koła Gospodyń Wiejskich

- Ochotnicza Straż Pożarna

- Folwark Konny Wiktorowo

- Młodzież z Laboratorium Wiary