XXVI Niedziela Zwykła - 27 września 2020 r.

1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę okresu zwykłego. Ewangelia przypomina nam o konieczności ciągłego nawracania się. Bycie chrześcijaninem oznacza stałą gotowość do zmiany życia na lepsze.

2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek i piątek od godziny 16:30- 17:30.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Wizyta u starszych i chorych z Komunią Świętą w piątek od godziny 9:00

4. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi będziemy zawierzać nas samych i naszych najbliższych.

5. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela października, po sumie ostatnia procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam Asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatkami.

6. Kończymy zapisywanie dzieci klas 3 do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 11 października po Mszy św. o godzinie 11:30.

7. Dzieci klas 4 przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych tak jak co roku powinny przystąpić raz w miesiącu do Spowiedzi Świętej z okazji pierwszego piątku miesiąca. Kartki na spowiedzi pierwszopiątkowe możemy odbierać w zakrystii.

8. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej zachęcam wszystkich do rodzinnego odmawiania tej modlitwy. W kościele różaniec od poniedziałku do piątku o godzinie 16:30, w sobotę o godzinie 18:30, w niedzielę o godzinie 15:30. W najbliższą sobotę 3 października wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:00. Dzieci otrzymają książeczki, do których będą wklejały naklejki.

9. Proszę, aby niedzielne nabożeństwa różańcowe prowadziły kolejno nasze kółka różańcowe.

10. Rodziny, które mają Msze Święte popogrzebowe do rozpisania prosiłbym o kontakt.

11. Zapowiedzi przedślubne Daniel Zawadzki par. tut Justyna Sobiecka par. św. Wojciecha Nasielsk zap. 2.

12. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Franciszek Czekała i śp. Krystyna Turkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…