IV Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2020 r.

 1. Przeżywamy dziś 4 niedzielę Adwentu. Ewangelia o zwiastowaniu przypomina nam, że Narodzenie Jezusa jest już blisko. Wykorzystajmy ten czas na dobre przeżycie świąt Bożego Narodzenia.

2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godziny 16:30-17:30

3. W czwartek wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominam, że według naszej tradycji jest to dzień w którym wieczerza wigilijna spożywana jest w oparciu o dania postne i w tym dniu zwyczajowo zachowujemy post.

4. W czwartek wieczorem mamy dwie Pasterki jedna o godzinie 2200 a druga o godzinie 2400 kto jest obecny na Pasterce spełnia obowiązek Mszy świętej z Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze święte w pierwszy dzień świąt drugi dzień świąt i w niedzielę o tych samych godzinach 8:00 10:00 11:30 16:00

5. W najbliższą niedzielę wypada Niedziela świętej Rodziny w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkie rodziny z naszej parafii.

6. W tym roku wizyta duszpasterska tzw. Kolęda zostaje przełożona na późniejszy czas a dokładnie po Uroczystościach Wielkiej Nocy w kwietniu i maju gdzie możliwość spotkania mimo zaleceń sanitarnych będzie o wiele łatwiejsza .

7. Wydanie świąteczne Gościa Niedzielnego kosztuje 10 zł.

8. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Arkadiusz Kobyszewski, Wacława Włodarczyk, Helena Śluborska