II Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2021 r.

 1. Przeżywamy dziś 2 niedzielę Wielkiego Postu. Ewangelia o Przemienieniu Pańskim pokazuje nam prawdę o tym, że Jezus Syn Boży objawia swoją chwałę wybranym apostołom, aby mogli zrozumieć skandal krzyża i być Jego świadkami po zmartwychwstaniu.

2. W najbliższą niedzielę 8 marca dzieci klas 3 na Mszy świętej o godzinie 11:30 otrzymają książeczki do nabożeństwa, które pomogą im przygotować się do komunii świętej. Dzieci przynoszą na nabożeństwo zeszyty z pamiątkami Mszy świętych, jakie dotąd zgromadziły. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami dotyczące organizacji komunii świętej.

3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godziny 16:30-17:30

4. W każdy piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej. Najpierw od godziny 16:00 do 16:45 Adoracja Krzyża a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po sumie.

6. Na ołtarzu św. Rocha można pobrać Zdrapkę Wielkopostną oraz Śpiewniki wielkopostne. Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest Księga Abstynencji. Zachęcamy do podejmowania abstynencji na określony czas, wpisania się do księgi i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji ludzi uzależnionych.

7. Zapowiedzi przedślubne Wiktoria Sitkiewicz par. tut. Alan Szcześniak par. św. Michała Archanioła w Płońsku zap. 2

8. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Szczepan Kęciński i śp. Jerzy Leszek Łuszczewski wieczny odpoczynek racz im dać Panie…