III Niedziela Wielkiego Postu - 7 marca 2021 r.

 1. Przeżywamy dziś 3 niedzielę Wielkiego Postu. Ewangelia o wyrzuceniu kupców z świątyni i zapowiedzi zmartwychwstania Chrystusa przypomina nam prawdę, że każdy kościół jest miejscem modlitwy, adoracji i że każde spotkanie na Eucharystii przybliża nas do życia z Chrystusem w wieczności.

2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godziny 16:30-17:30.

3. W każdy piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej. Najpierw od godziny 16:00 do 16:45. Adoracja Krzyża a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po sumie.

5. Od środy 10 marca zapraszamy na 9-dniową Nowennę do św. Józefa. Codziennie będziemy modlić się w intencjach rodzin naszej parafii. W roku jubileuszowym za odmówienie litanii do św. Józefa i innych modlitw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabywać baranki czekoladowe na stół wielkanocny, jak co roku dochód ze sprzedaży przeznaczamy na cele charytatywne cena jednego baranka to 5 zł.

7. Młodzież z naszej parafii chce w ramach jałmużny wielkopostnej zorganizować paczki dla najbardziej potrzebujących. Każda bezinteresowna pomoc jest darem serca i jak mówi Pismo Święte ma ogromną wartość przed Bogiem. Od poniedziałku przy konfesjonale wystawimy kosz, jeśli ktoś zechce wesprzeć akcję to proszę przynosić produkty spożywcze, które mają długą datę ważności bądź produkty chemiczne. Każda pomoc jest mile widziana. W tygodniu przed Wielkanocą postaramy się dostarczyć potrzebującym odpowiednie paczki.

8. Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest Księga Abstynencji. Zachęcamy do podejmowania abstynencji na określony czas, wpisania się do księgi i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji ludzi uzależnionych.
9. Zapowiedzi przedślubne Ewelina Sitkiewicz par tut. Witold Baranowski par. tut zap. 1