V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 r.

 1. Przeżywamy dziś 5 niedzielę Wielkiego Postu. Ewangelia przypomina nam prawdę, że prawdziwe nawrócenie wymaga poświęcenia, pracy, wysiłku. Nawrócenie jest skuteczne wtedy, gdy obumiera w nas stary człowiek daleki od Boga a rodzi się nowy oddany Bogu.

2. Kończymy dziś rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy księdzu Grzegorzowi Makowskiemu za przeprowadzenie naszych rekolekcji za świadectwo i wspólną modlitwę.

3. Dziękuje wszystkim, którzy mimo pandemii znaleźli czas, aby skorzystać z naszych parafialnych rekolekcji, po to by przygotować się na święto Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godziny 16:30- 17:30.

5. W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej. Najpierw od godziny 16:00 do 16:45 Adoracja Krzyża a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po sumie.

7. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję jałmużny wielkopostnej przed Niedzielą Palmową postaramy się dostarczyć paczki dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

8. Ten tydzień w kościele jest „Tygodniem świętości życia”. Jeśli ktoś chce może podjąć dzieło adopcji poczętego dziecka. Foldery z informacjami o inicjatywie z miejscem na ewentualną deklarację znajdują się na ołtarzu Matki Bożej.

9. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Osoby, które chciałyby złożyć deklaracje adopcji poczętego dziecka powinny uczynić to na Mszach świętych czwartkowych. Podczas Mszy św. o 18:00 pobłogosławimy figurę Św. Józefa opiekuna Świętej Rodziny. Ofiary na figurę możemy składać do skarbony na ołtarzu Matki Bożej.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki tydzień w naszym kościele. Wytyczne dotyczące sprawowania liturgii Wielkiego tygodnia zostaną przesłane nam w tym tygodniu.

11. Zapowiedzi przedślubne Ewelina Sitkiewicz par tut. Witold Baranowski par. tut zap. 3 Ewelina Wieczorek par. tut Łukasz Domański par. św. Wojciecha Nasielsk zap. 2 Małgorzata Łuszczewska par. tut Mariusz Adam Nyc par. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie zap. 1

12. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Włodzimierz Minich i śp Janina Bieżuńska. Wieczny odpoczynek…