Święto Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021 r.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ufajmy w Miłosierdzie Boże i upraszajmy miłosierdzie dla nas naszych bliskich i dla wszystkich szczególnie dla zatwardziałych grzeszników.

2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek i piątek od godzinny 16:30 – 17:30

3. Zachęcamy do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia niech ta modlitwa stanie się dla nas modlitwą wstawienniczą w tych intencjach i za tych ludzi, których chcemy polecać Bogu.

4. Mierzenie strojów dla dzieci komunijnych z naszej parafii w najbliższy wtorek 13 kwietnia o godzinie 1630 w salce na plebanii.

5. Zapowiedzi przedślubne Patryk Olgierd Szczech par. tut Marta Dąbrowska par. tut zap. 3 Krzysztof Andrzej Żebrowski par. Gąsocin i Marta Trzaskoma par. tut zap. 3 Przemysław Grabowski par. tut. Magdalena Krysiak par. Krysk zap. 2 Piotr Bloch par. tut. Agnieszka Tarwacka par. św. Anny Pomiechowo zap. 1

6. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Mieczysław Andrzej Łuszczewski, Danuta Bodalska, Grzegorz Karabin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

„Dnia 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest niezwykle ważną datą w historii naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją odbył się wówczas, w Wielką Sobotę, chrzest władcy Polan. «I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość» (A. Duda, Przemówienie Prezydenta RR, wygłoszone w 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016 r.) Pamiętajmy o tym ważnym dniu, wypadającym w tym roku w najbliższą środę. Wywieśmy, jeśli to możliwe, w Święto 14 kwietnia, flagę państwową i watykańską. Więcej informacji na temat Święta Chrztu Polski można znaleźć na stronie internetowej www.swietochrztu.pl .”