VIII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki). Od dnia Zesłania Ducha Świętego rodzi się kościół Ewangelia jest głoszona wszystkim narodom na ziemi. Módlmy się do Ducha Świętego, aby dawał nam siłę do świadczenia o Bogu.

2. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy, pamiętajmy o przykazaniu dotyczącym spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

3. Z dniem 28 maja 2020 r. ks. Biskup znosi udzieloną wcześniej w związku ze stanem epidemicznym dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nie dotyczy to osób starszych i chorych.

4. Od dzisiejszej niedzieli nie mamy limitów co do ilości wiernych w kościołach. Musimy pamiętać jedynie o noszeniu maseczek w czasie nabożeństw w kościele.

5. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, wnuków o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach przystępujących do pierwszej komunii świętej.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca odwiedziny u starszych i chorych od godziny 9:00

7. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcam wszystkich do odmawiania litanii prywatnie a w naszym kościele będziemy odmawiać litanię od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godzinie 18:00 w sobotę po Mszy św. o godzinie 19:00 a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 16:00

8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek i piątek od godziny 16:30-17:30


ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ PARAFII W NOWEJ SZACIE GRAFICZNEJ