XII Niedziela Zwykła - 21 czerwca 2020 r.

1. Przeżywamy dziś 12 niedzielę okresu zwykłego. Ewangelia przypomina nam prawdę, że Jezus jest zawsze blisko swoich uczniów. Kto przyznaje się do relacji z Jezusem do tego przyznaje się i Jezus. Nie wstydźmy się publicznie wyznawać naszej wiary.

2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek i piątek od godziny 16:30-17:30.

3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.

5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

6. W przyszłą niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory Prezydenta Rzeczpospolitej. To ważne wydarzenie w życiu narodu. Zachęcamy do świadomego udziału w wyborach.

7. W tym tygodniu odeszły do Pana śp. Janina Kowalska i śp. Hanna Kostro. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.