XIII Niedziela Zwykła - 28 czerwca 2020 r.

1. Przeżywamy dziś 13 niedzielę okresu zwykłego. Ewangelia przypomina nam prawdę, że Chrystus jest obecny wśród swoich uczniów, kto przyjmuje ucznia Chrystusa jako swego brata przyjmuje samego Chrystusa.
2. Dziś w naszym kraju wybory głowy państwa. Zachęcamy do głosowania.
3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek i piątek w godzinach 16:30- 17:30.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Wizyta u starszych i chorych od godziny 9:00.
5. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Niepokalanemu sercu Maryi powierzajmy nasze rodziny, nas samych, nasze radości i problemy.
6. Rozpoczęły się wakacje szkolne. Nie zapominajmy, że czas wypoczynku może być okazją do rozwoju duchowego i dobrego kształtowania własnej osobowości. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
7. W poniedziałek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu seniorze Benedykcie i papieżu Franciszku.
8. Zapowiedzi przedślubne: Damian Sitkiewicz par. tut i Katarzyna Raczkowska par. św. Ojca Pio Płońsk zap. 2., Przemysław Wasilewski par. tut i Monika Katarzyna Ciuchcińska par. tut zap. 1.
9. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Andrzej Krupiński, śp. Kazimierz Witkowski i śp. Janina Jazłowiecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…