39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę

1. Tegoroczna, 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę ma charakter „sztafetowy”. Każdego dnia wędruje inna grupa, która rano dojeżdża do miejsca wymarszu, a wieczorem wraca do swoich miejscowości.

2. Grupa błękitna wędruje w tym roku w poniedziałek, 10 sierpnia (5 dzień pielgrzymki) na trasie Lutomiersk-Buczek.

3. Limit wieku osób wędrujących w tym roku w grupach mieści się w przedziale 15-60 (osoby do 18 roku życia muszą być pod opieką dorosłych - pisemna zgoda rodziców w załączniku).

4. Zapisy na pielgrzymkę w tym roku są możliwe tylko i wyłącznie u przewodnika grupy ks. Sławomira Ambroziaka, wikariusza par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim (mailowo: ambroslaw@op.pl lub osobiście albo przez Facebooka) najpóźniej do 20 lipca, lub do wyczerpania miejsc w autobusach. Pierwszeństwo przy zapisach mają osoby ze służb, oraz pielgrzymi mieszkający w dekanatach nasielskim i zakroczymskim. Proszę liczyć się z tym, że z racji ograniczeń niektórym osobom być może trzeba będzie odmówić.

5. Koszt pielgrzymki to 10 zł. oraz opłata za autobus w obie strony (koszt podam, jak będę znał liczbę pielgrzymów).

6. Przed wejściem do autokarów wszyscy będą mieli mierzoną temperaturę, jak również podpisują oświadczenie dotyczące stanu zdrowia. Pielgrzymi muszą również potwierdzić, że w ciągu 14 dni przed wymarszem nie byli w kwarantannie, bądź nie kontaktowali się z osobami chorymi na COVID-19.

7. Z racji braku zaopatrzenia na trasie proszę o zabranie ze sobą prowiantu (a zwłaszcza napojów) na cały dzień, jak również proszę o wzięcie maseczek i środków dezynfekcyjnych.

8. Nie ma możliwości pielgrzymowania więcej niż jeden dzień, ani pielgrzymowania bez wcześniejszego zapisania u przewodnika grupy. Nie zachęcam również do przyjeżdżania na trasę własnymi samochodami.

9. Jako przewodnicy bardzo serdecznie prosimy o dostosowanie się do tegorocznych wytycznych, które powstały tylko i wyłącznie ze względów bezpieczeństwa.

Pozdrawiam,

ks. Sławomir Ambroziak - przewodnik gr. błękitnej