XVII Niedziela Zwykła - 26 lipca 2020 r.

1. Przeżywamy dziś 17 niedzielę okresu zwykłego. Ewangelia przypomina nam prawdę, że najcenniejszym skarbem w naszym życiu powinno być szukanie królestwa Bożego i bliskości z Bogiem.

2. W dzisiejszą niedzielę włączamy się do Akcji św. Krzysztof ofiary zebrane podczas poświęcenia pojazdów przeznaczamy na pomoc dla naszych misjonarzy pracujących na całym świecie.

3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek i piątek od godziny 1630- 1730

4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca Niepokalanemu Sercu Maryj powierzajmy nas samych nasze rodziny a szczególnie najmłodszych.

5. Za tydzień I niedziela miesiąca po Mszy św. o 11:30 adoracja i procesja eucharystyczna.

6. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc w którym biskupi zwracają się do nas z zachętą, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Co gorsza badania wykazują, że coraz częściej również młodzież a nawet dzieci nie tylko ocierają się o ten problem ale wprost nadużywają alkoholu. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy też używanie coraz częściej przez młodzież tzw. dopalaczy. Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.

7. Ministranci, młodzież z LW i lektorzy zaangażowani w życie parafii 20 sierpnia wyjeżdżają z ks. Łukaszem do Energylandii. Prosimy opiekunów prawnych o pobranie i wypełnienie oświadczeń w zakrystii. Zapisy do 8 sierpnia u prezesa ministrantów Marcina Majewskiego tel:727357218

8. Zapowiedzi przedślubne Jarosław Kurpiewski par. tut. Malwina Agata Morawska par. św. Wojciecha Nasielsk zap. 3.; Kamil Kwiatkowski par. tut. i Edyta Malon par. św. Wojciecha w Nasielsku zap. 2; Paweł Górecki par. tut. i Anna Natalia Markiewicz zap. 1

9. Trwa czas wakacji, urlopów. Wszystkim z całego serca życzymy dobrej pogody i dobrego odpoczynku. Dziękujemy Wam, Kochani, za Wasze modlitwy i ofiary, którymi wspieracie naszą parafię. Niech Bóg Wam błogosławi. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.